TOEFL - IELTS

Test of English as a Foreign Language (TOEFL) , dünya çapında Birleşik Krallık, Hollanda, İsveç, Yeni Zelanda, Avustralya, Singapur ve Malezya’nın da aralarında bulunduğu 130 ülkede 9000’den fazla üniversite ve kurum tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kar amacı gütmeyen Educational Testing Service (ETS) tarafından tasarlanan TOEFL’ın puan sınırlaması 0 ila 120 arasında değişmektedir. TOEFL sonucuna göre öğrenci ya da çalışan alacak olan her kurum kendi taban puanını belirlemektedir.

TOEFL, Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma olarak 4 bölümden oluşur.

IELTS (International English Language Testing System) , İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde çalışmak veya eğitim almak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçmek ve değerlendirmek amacıyla yapılan uluslararası bir sınavdır. IELTS Birleşik Krallık Cambridge Üniversitesi, British Council ve Avustralya ortak mülkiyetindedir.

4 TEMEL BECERİ ÖLÇÜLÜR IELTS, dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) kapsayan görev tabanlı bir sınavdır. IELTS adayları, sınavın dört bileşeni için ayrı not alırlar. Bu notların ortalaması genel sınav notunu oluşturur. Her beceri 1-9 puan arasında değerlendirilir Siz de Adana’da uluslararası geçerliliği olan bu sınavlara hazırlanmak ve geleceğinizi garanti altına almak istiyorsanız eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçin. Kökdil’in hibrit eğitim modeli ile ister örgün, isterseniz online eğitimlerimize katılın. Kariyerinizi ve hayallerinizi ertelemeyin.