PTE Academic (Pearson Test of English)

PTE Academic (Pearson Test of English), 4 genel dil becerisini ölçen (konuşma, okuma,dinleme ve yazma) ve ÖSYM denkliği (YDS denkliği) bulunan, kendi alanında en sık seansa sahip ve en kısa sürede sonuç raporu veren bilgisayar tabanlı İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. PTE Academic (Pearson Test of English), adaylara ve kabul gören bir İngilizce yeterlilik standardı arayan kurumlara, dil becerilerine yönelik gerçek ölçümler sunar..

PTE Academic sınavına, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tüm üniversitelerde yüksek lisans, doktora, MBA, yatay geçiş, bir çok üniversitenin hazırlık muafiyeti, kamu kurumlarında memuriyet, yurt dışı için ise eğitim, vize ve göçmenlik başvurularında bulunmak isteyen herkes girebilir.

PTE Academic sınavına katılan adaylar, sınav sonuçlarını yurtiçinde yüksek lisans, doktora, hazırlık atlama, YLSY burs başvurusu, yurtdışı eğitim ve İngiltere ve Avustralya göçmenlik ve vize başvurularında kullanabilir.

Sınava hazırlanma stratejileri, soru kaynakları, çözümleri ve teste yönelik hazırlanan programlarımız ile Adana’da PTE Academic sınav hazırlık merkezi Kökdil Yabancı Dil Kursu olarak siz değerli öğrencilerine sınav başvuru esnasında danışmanlık hizmeti vermesinin dışında, sınav günü servis imkanı sağlayacaktır. 31 yıldır yabancı dil kursu olarak Adana’da faaliyet gösteren kurumumuz, verdiği 9 yabancı dil eğitimini vermesi, ÖSD sınav merkezi olmasının yanı sıra resmi PTE Academic resmi sınav hazırlama merkezi olarak devam etmektedir.