Almanca Kursu

Neden Almanca

İş hayatında, küresel rekabette, turizmde, bilimde ve sanatta yeni vizyon ve gelişimlerin peşindeyseniz Almanca öğrenmenizin zamanı gelmiştir. Almanya Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından biri. Alman ekonomisi AB’nin en büyük ekonomisi. Ülkemizde 3 bine yakın Alman firmasının bulunması iş dünyasında yeni kapılar açıyor. Almanca bilmek işe alımlarda avantaj sağlıyor. Son yıllarda ülkemizi ziyaret eden turistler arasında Almanların sayısı oldukça yüksek. Bu durum Almanca öğrenmek için bir motivasyon unsuru. Almanya, üniversite öğrenimi için cazip bir ülke konumuna geldi. Almanca bilmek ülkenin sunduğu öğrenim fırsatlarından en iyi şekilde faydalanmayı sağlayacaktır. Avrupa’da yaklaşık 100 milyon kişinin konuştuğu bu dili neden öğrenmeliyiz sorusu için ayrıca bu linke bakmanızda yarar var.

Eğitim Sistemimiz

Almanca kurslarımızda kur bazlı bir sistemde A1’ den C2’ ye kadar sınıf içinde ve kişiye özgü özel ders konseptinde eğitimler vermekteyiz. Eğitimlerinizi ister örgün ister online isterseniz de hibrit olarak alabilirsiniz. Böylece çeşitli sebeplerle örgün eğitimlere gelemediğinizde dersinize olduğunuz yerden online olarak katılma imkanı sağlamaktayız. Sınıf eğitimleri en az 6, en çok 15 kişi olarak eğitimlere başlar. İsterseniz 1-2-3 kişilik butik özel gruplarla hızlandırılmış eğitim planlamaları yapabilmekteyiz. Eğitimler esnasında sadece gramer odaklı bir eğitim almazsınız. Dil eğitiminde temel yeterlilikler olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri birbirleriyle senkronize bir şekilde geliştirilir. Böylece genel olarak Almancayı bir bütün olarak öğrendiğiniz gibi Almanca sertifika sınavları olan ÖSD, Telc, Goethe ve Testdaf gibi sınavlar için gerekli birikimi de sağlamış olursunuz. Kurlardan sonra bir adet demo ÖSD sınavını yeterliliğinizi kontrol amacıyla yaparız. Böylece öğrencilerimiz aldığı kur eğitiminin başartışını görmüş ve yeni kur için hazır olma durumunu anlamış olur. Ayrıca öğrencilerimiz isterlerse sertifika almak için ÖSD sınavlarımıza katılmadan önce sınav formatını da tanıma fırsatını bulmuş olurlar. Hazırlamış olduğumuz öğrencilerinin ortalama ÖSD sınav başarıları %80-%90 dolaylarındadır. Bu da almış oldukları eğitimin başarısını göstermektedir. Gün içerisinde kurumumuzda sürekli Almanca konuşma pratiği yapabileceğiniz görevlilerimiz vardır. Böylece dilden hiç kopmayarak öğrendiklerinizi yaşamanızı ve pekiştirmenizi sağlamış oluruz.

Akademik Kadromuz

Eğitmenlerimiz Alman dil ve kültürüne hakim, Almanya’da yaşamış ve Alman aksanı ile konuşmakta olan, Almanca eğitiminde deneyimli, her seviyeden ve meslekten kursiyere profesyonelce A1’den C2’ye kadar eğitim verebilmektedir. Akademik kadromuz ÖSD merkezi tarafından hizmet içi eğitimden geçirilmiş ve sertifikalandırılmış kişilerdir. Böylece dil eğitiminiz için gereken tüm uzmanlık eğitmenlerimizde bulunmakta, kursiyerlerimizin dil eğitimleri emin ellerde gerçekleştirilmektedir.

Kurslara Katılım

Dil ile ilk kez tanışacak olan kursiyerlerimiz A1 temel düzeyinden eğitimlere alınmaktadır. Aşama aşama kur yeterliliklerini bitirme sınavları ile sağladıkça yeni kurlara devam edebilmektedir. Eğitimlerimize belirli bir kurs geçmişi ve birikimi olan kursiyer adayları, seviyeleri tespit edildikten sonra uygun kurlardan dil eğitimlerine devam edebilirler. İsterlerse kişiye özgü eğitim çözümleri ile planlamalar yapabilmekteyiz.

Materyaller, Yardımcı Kaynaklar

Derslerimizde alanında en iyi yayınlar ile çalışmaktayız. Ayrıca sanal sınıf uygulaması ile yardımcı materyal desteği sunmakta dijital ortamda duyurular, dosya paylaşımı, ödev takibi ve sınavlar yapabilmekteyiz. Ara sınavlar ve kur bitirme sınav uygulamaları ile öğrenmeyi izlemekte ve desteklemekteyiz. Sınıflarımızda internet altyapısı bulunmakta ve son sistem akıllı tahtalar akademik kadromuzca aktif olarak kullanılmaktadır.

Almanca A1 Kursu

Almanca eğitiminde birinci seviye olan kurdur. Bu kur ile kendini tanıtma, sayılar, mevsimler, selamlaşma, basit düzeyde cümle kurma, fiiller, sıfatlar, fiil çekimleri ve artikelleri öğrenmiş olursunuz. Genel olarak bu seviye giriş düzeyindedir ve yaşamın zaruri ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde Almanca öğrenmenizi sağlamış olur. Bu kurda öğrenci sayısına göre 60 ile 120 ders miktarı arasında eğitim vermekteyiz. Eğitimler planlama hızına göre 1 ay ile 3,5 ay arasında bitmekte, hafta içi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah ve öğle zaman periyotlarında kurs açabilmekteyiz. Eğitimler için hafta da en az 2 gün en çok 5 gün arasında zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu durum planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Haftalık ders miktarları 6-20 ders arasında planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu düzeyde üç adet ara sınav, bir adet kur bitirme sınavı yapmaktayız. Kuru bitiren ve bitirme sınavında başarılı olan kursiyerler Kökdil sertifikası almaya hak kazanmış olurlar. Kursiyerler isterlerse Almanya, İsviçre ve Avusturya ülkeleri için yapılacak vize başvurularında geçerli ÖSD sertifikası almak için ÖSD sınavımıza da girip sertifika alabilirler.

Almanca A2 Kursu

Almanca eğitiminde ikinciseviye olan kurdur. Bu kur ile sosyal ilişkilerini anlatan bir metni okuduğunda anlar ve kendi hayatı ile ilgili bir metin yazabilir. Dinlediği bir metinde bir kişi hakkında karakter, meslek, nerede yaşadığı gibi ayrıntıları anlayabilir. Yeni tanıştığı kişilere sıradan basit konularla ilgili sorular sorup sohbet başlatabilir. Bu kurda öğrenci sayısına göre 60 ile 120 ders miktarı arasında eğitim vermekteyiz. Eğitimler planlama hızına göre 1 ay ile 3,5 ay arasında bitmekte, hafta içi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah ve öğle zaman periyotlarında kurs açabilmekteyiz. Eğitimler için hafta da en az 2 gün en çok 5 gün arasında zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu durum planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Haftalık ders miktarları 6-20 ders arasında planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu düzeyde üç adet ara sınav, bir adet kur bitirme sınavı yapmaktayız. Kuru bitiren ve bitirme sınavında başarılı olan kursiyerler Kökdil sertifikası almaya hak kazanmış olurlar. Kursiyerler isterlerse Almanya, İsviçre ve Avusturya ülkeleri için yapılacak vize başvurularında geçerli ÖSD sertifikası almak için ÖSD sınavımıza da girip sertifika alabilirler.

Almanca B1 Kursu

Almanca eğitiminde üçüncü seviye olan kurdur. Bu kur ile kursiyer giriş düzeyinden orta düzeyin ilk aşamasına gelmiş olur. Artık dilin inceliklerine daha hakimdir ve kelime haznesi bayağı gelişmiştir. Sosyal hayatta aktif olarak yer alabilir ve karşılaştığı problemleri yardımsız çözebilir. Bir konuşmayı başlatır, uygun bir şekilde sürdürür ve sonlandırır. Sıradan konularda hazırlık yapmadan bir sohbete dahil olup iletişimi sürdürülebilir. Etrafında konuşulan karmaşık ve uzun konuşmaların temel noktalarını kavrayabilir. Yazılı ve sözlü olarak kendi görüş ve düşüncelerini gerekçeleriyle açıklayabilir. Radyo ve televizyon yayınlarındaki güncel olayları ve kendini ilgilendiren konuları yeterince anlayabilir.Bu kurda öğrenci sayısına göre 80 ile 120 ders miktarı arasında eğitim vermekteyiz. Eğitimler planlama hızına göre 1 ay ile 3,5 ay arasında bitmekte, hafta içi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah ve öğle zaman periyotlarında kurs açabilmekteyiz. Eğitimler için hafta da en az 2 gün en çok 5 gün arasında zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu durum planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Haftalık ders miktarları 6-20 ders arasında planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu düzeyde bir adet ara sınav, bir adet kur bitirme sınavı yapmaktayız. Kuru bitiren ve bitirme sınavında başarılı olan kursiyerler Kökdil sertifikası almaya hak kazanmış olurlar. Kursiyerler isterlerse Almanya, İsviçre ve Avusturya ülkeleri için yapılacak vize başvurularında geçerli ÖSD sertifikası almak için ÖSD sınavımıza da girip sertifika alabilirler.

Almanca B2 Kursu

Almanca eğitiminde dördüncü seviye olan kurdur. Bu kur ile kursiyer orta düzeyin son aşamasına gelmiş olur. Artık dilin inceliklerine daha hakimdir ve kelime haznesi bayağı gelişmiştir. Karmaşık metinleri ve tartışmaları anlayabilir ve soyut konularda görüş bildirebilir. Yazılı ve sözlü olarak kendi görüş ve düşüncelerini çelişkisiz detaylı bir şekilde gerekçeleriyle açıklayabilir. Radyo ve televizyon yayınlarını sorunsuz takip edip anlayabilir. Değişik türden topluluklar karşısında ve geniş bir yelpazede etkili bir şekilde iletişim kurabilir, toplantılara liderlik yapabilir. Bu kurda öğrenci sayısına göre 80 ile 120 ders miktarı arasında eğitim vermekteyiz. Eğitimler planlama hızına göre 1 ay ile 3,5 ay arasında bitmekte, hafta içi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah ve öğle zaman periyotlarında kurs açabilmekteyiz. Eğitimler için hafta da en az 2 gün en çok 5 gün arasında zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu durum planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Haftalık ders miktarları 6-20 ders arasında planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu düzeyde bir adet ara sınav, bir adet kur bitirme sınavı yapmaktayız. Kuru bitiren ve bitirme sınavında başarılı olan kursiyerler Kökdil sertifikası almaya hak kazanmış olurlar. Kursiyerler isterlerse Almanya, İsviçre ve Avusturya ülkeleri için yapılacak vize başvurularında geçerli ÖSD sertifikası almak için ÖSD sınavımıza da girip sertifika alabilirler.

Almanca C1 Kursu

Almanca eğitiminde beşinci seviye olan kurdur. Bu kur ile kursiyer ileri düzeyin ilk aşamasına gelmiş olur. Bu seviyede dilin bütün kontrolü sizdedir; ana diline hâkim ve iyi eğitim almış insanlar gibi iyi ve bir o kadar da derin bir kelime yelpazesine sahip olursunuz. Konuşmanız düzenli, tutarlı ve akıcıdır. Bu kurda öğrenci sayısına göre 100 ile 140 ders miktarı arasında eğitim vermekteyiz. Eğitimler planlama hızına göre 1 ay ile 3,5 ay arasında bitmekte, hafta içi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah ve öğle zaman periyotlarında kurs açabilmekteyiz. Eğitimler için hafta da en az 2 gün en çok 5 gün arasında zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu durum planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Haftalık ders miktarları 6-20 ders arasında planlamaya göre değişkenlik göstermektedir.

Almanca C2 Kursu

Almanca eğitiminde altıncı seviye olan kurdur. Bu kur ile kursiyer ileri düzeyin ikinci aşamasına gelmiş olur. Bu seviyede dilin bütün kontrolü sizdedir; ana diline hâkim ve iyi eğitim almış insanlar gibi iyi ve bir o kadar da derin bir kelime yelpazesine sahip olursunuz. Konuşmanız düzenli, tutarlı ve akıcıdır. Yaşamda okunan ve işitilen her şeyi kolayca anlayabilir. Farklı kaynaklardan aldığı bilgileri özetleyebilir. Bilimsel bir makale yazabilir ve eleştirebilir. Kendini spontane, çok düzgün ve itinalı ifade edebilir. Ayrıca karmaşık konuların ince nüanslarına varıncaya dek vurgulayabilir. Bu kurda öğrenci sayısına göre 100 ile 140 ders miktarı arasında eğitim vermekteyiz. Eğitimler planlama hızına göre 1 ay ile 3,5 ay arasında bitmekte, hafta içi sabah, öğle, akşam ve hafta sonu sabah ve öğle zaman periyotlarında kurs açabilmekteyiz. Eğitimler için hafta da en az 2 gün en çok 5 gün arasında zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu durum planlamaya göre değişkenlik göstermektedir. Haftalık ders miktarları 6-20 ders arasında planlamaya göre değişkenlik göstermektedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın: 0530 448 65 56